Čtvrť
Pod Hády

Vítejte doma

Nová obytná lokalita se bude nacházet v areálu zchátralé a nevyužívané továrny Ergon v Brně Maloměřicích a Brně Obřanech. Před realizací dojde k demolici všech budov v areálu o rozloze 6,5 hektarů. Výstavba projektu proběhne v několika etapách.


Čtvrť bude zahrnovat ideální mix typů bydlení hromadného a individuálního, včetně zázemí pro sektor služeb. Klasické bytové domy budou obklopovat centrální náměstí, v přízemí budou umístěny obchodní prostory. Viladomy umožní komornější bydlení, kdy každé ze tří pater bude rozděleno pouze mezi dva, maximálně tři byty. Inovativním typem bydlení jsou tzv. klastry – polouzavřené menší bytové celky s vlastním dvorem, který umožňuje prolínání soukromých a veřejných prostor, interakci mezi sousedy a vznik komunitního bydlení.

Důraz je kladen na ekologický ráz projektu, dostatek zeleně na veřejných prostranstvích a možnosti aktivního trávení volného času. Podstatným prvkem navržené lokality je proto maximální potlačení automobilové dopravy. Auta se v lokalitě pohybují pouze po nejnutnějších obvodových komunikacích a v maximální míře se pohybují v podzemních garážích. Díky tomu vzniká bezpečný centrální prostor se zelení a pěšími uličkami.

Čtvrť bude sousedit s lokalitou bývalého odkaliště pod Hády, které bude změněno na parkové plochy pro volnočasové aktivity.

Spuštění prodeje bytů v rámci první etapy je plánováno krátce po zahájení výstavby v průběhu letošního roku.

Pro více informací navštivte webovou stránku projektu www.hady.cz nebo nás kontaktujte na čísle 800 888 787.

Tento projekt se připravuje.

Pro více informací navštivte webovou stránku projektu nebo nás kontaktujte na čísle 800 888 787.

  • Zahájení prodeje: 3Q/2023

galerie projektu