jít zpět

Budovy OC FUTURUM a OC ŘEPY jsou „zelené“

Naše obchodní centra FUTURUM a ŘEPY jsou zelené. Svědčí o tom získané certifikáty BREEAM stejnojmenné metody, která posuzuje vliv objektu na životní prostředí. Hodnocení probíhá na základě 10 různých kategorií: energie, zdraví a vnitřní prostředí, inovace, využití půdy, materiály, management, znečištění, doprava, odpad a voda. Máme velkou radost, že obě obchodní centra dosáhla vysoké úrovně EXCELLENT. 

Standard BREEAM vznikl ve Velké Británii v roce 1990. Jedná se o jednu ze dvou světově nejpoužívanějších metod pro posuzování udržitelnosti budov. OC FUTURUM a OC ŘEPY dle výsledků certifikace nabízí mj. vhodné prostředí pro zaměstnance s ohledem na přístup k dennímu světlu, detailní měření spotřeby energií a efektivní řízení kvality vnitřního prostředí nebo odpadové hospodářství s důrazem na recyklaci. U OC FUTURUM byla vyzdvihnuta také instalovaná fotovoltaika pro spotřebu čisté energie se snížením uhlíkové stopy. 

Už v loňském roce získalo OC FUTURUM ocenění Best of Realty 2021 v kategorii Obchodní centra. Nový certifikát BREEAM se známkou EXCELLENT dokazuje, že OC FUTURUM a nyní i OC ŘEPY nabízejí vysoký komfort pro zákazníky, zaměstnance i přírodu samotnou. 

Image
co je nového