Rezidence Písky Blansko

Vítejte doma

Poprvé v historii svojí působnosti v oblasti výstavby rezidenčních nemovitostí zavítá Trikaya mimo Brno, a to do Blanska, kde neustále narůstá poptávka po vlastním bydlení. 
 
Ve spolupráci se společností HOPA group připravila Trikaya projekt výstavby čtyř stovek nových bytů v lokalitě blanenského sídliště Písečná. Společný projekt byl vybrán Radou města Blanska jako nejvhodnější vzhledem k požadavkům města a byl doporučen zastupitelstvu ke schválení. Zastupitelstvo města Blansko odhlasovalo jako vítěze výběrového řízení navrhovaný projekt společnosti Trikaya a HOPA group.

Projekt počítá s výstavbou 433 bytů. V nabídce budou pro zájemce připraveny byty o velikosti 1+kk až 6+kk. Součástí projektu bude také asi šest stovek nových parkovacích míst, z nichž většina bude umístěna v podzemí, komerční prostory nebo nová budova mateřské školy, která připadne městu. Školka bude mít dvě třídy a vlastní dětské hřiště. Blansko dále bezplatně získá stometrový obchodní prostor a dva bezbariérové byty. Nadzemní část parkoviště poskytne 60 parkovacích míst pro veřejnost. Součástí projektu je také park a veřejné dětské hřiště.

Vítězný projekt pro spolupracující společnosti připravila projekční kancelář Abras. “Bytové domy budou mít zelené střechy, členěný půdorys i fasády a odsazené poslední patro. Věřím, že vše bude působit odlehčeně díky velkému počtu lodžií. Linii domů, které jsou podstatně kratší než domy na Písečné, dotváří alej stromů i dvě dětská hřiště,“ přibližuje benefity projektu jeho autorka Monika Sirná.

Nová výstavba by měla přinést výhody i stávajícím obyvatelům sídliště. Ve spolupráci s městem je plánováno prodloužení trasy linky městské hromadné dopravy a přeložení točny a autobusové zastávky blíže k lokalitě nové výstavby. V budoucnu by mohla zastávka vzniknout mezi Domem s pečovatelskou službou Pod Javory a budovou obchodní akademie, další zřejmě vznikne v protisměru poblíž nové zástavby.

Tento projekt se připravuje.

  • Počet bytů: 433
  • Počet parkovacích stání: 600

galerie projektu